Jędrzejowianka Aneta Gil wydała tomik wierszy pt: "Filozofia straceńców".

2012-04-17
Jędrzejowianka, Aneta Gil, wydała w marcu tego roku tomik wierszy pod tytułem „Filozofia straceńców”. Polecamy tę książkę wszystkim miłośnikom poezji. ..

Jędrzejowianka, Aneta Gil, wydała w marcu tego roku tomik wierszy pod tytułem „Filozofia straceńców”. Polecamy tę książkę wszystkim miłośnikom poezji.

Tematem wierszy Anety Gil jest kondycja psychiczna współczesnego człowieka, zabieganego, zapracowanego, poddanego naciskom reklamy i obiegowym opiniom tworzonym przez media. Otóż poetka chce w tym świecie być osobą odrębną, która nie kieruje się modą, również modą w myśleniu, chce mieć swoje zdanie oparte o własne lektury i przemyślenia. Osoba ma także kontakt z historią swojej rodziny i ceni sobie jej zbiorowe doświadczenie i tradycję. W obręb tej rodziny wchodzą także sprawy ogólniejsze, a więc historią własnego kraju. Najważniejszą sprawą w światopoglądzie Anety jest niewątpliwie miłość. I pojmuje ją bardzo dojrzale, ale i lirycznie. (z recenzji Zdzisława Antolskiego)

 

Aneta Gil - jędrzejowianka, absolwentka I LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie o profilu lingwistycznym. Studentka prasoznawstwa i dziennikarstwa na UJK w Kielcach. Obecnie pracuje w Radiu FaMa i Przeglądzie Lokalnym Famka. „Odkąd pamiętam interesowałam się różnymi formami artystycznego wyrażania siebie. Między innymi poprzez rysunek, fotografię, muzykę, modeling, taniec, a nawet aktorstwo (grałam w teatrze PerArte i Pegaz). Jednak moją największą pasją była i zawsze będzie muzyka. Słucham kiedy tylko mogę - kiedy czytam, kiedy tworzę, kiedy pracuję, właściwie nie mogę przestać. Bez muzyki jest po prostu pusto i bez wyrazu. Uwielbiam też przebywać w towarzystwie pogodnych ludzi, z którymi potrafię porozumieć się i pogrążyć bez pamięci w ciekawej dyskusji. To oni są siłą napędową mojego życia i mojej twórczości. 8 marca ukazał się mój debiutancki tomik poezji pn „Filozofia straceńców”, co oznacza tytuł i co zawiera sama książka? Dowiecie się po jej przeczytaniu…”

wstecz