Uwaga! Można już składac wnioski o zakup węgla!

2022-11-04
Informacja dotycząca sprzedaży węgla przez Gminę Jędrzejów dla gospodarstw domowych

Informacja dotycząca sprzedaży węgla przez Gminę Jędrzejów dla gospodarstw domowych

 

Szanowni Mieszkańcy,

 

W związku z możliwością preferencyjnego zakupu węgla  za pośrednictwem samorządów informujemy, że Gmina Jędrzejów  przystąpiła do tego programu.

Ustawa, pozwoliła samorządom na dystrybucję węgla dla gospodarstw domowych po preferencyjnej cenie. Według jej zapisów gminy mają możliwość zakupu węgla w cenie do 1500 zł brutto za tonę oraz jego sprzedaży po cenie maksymalnej 2000 zł brutto za tonę .

 

Wnioski o zakup węgla w formie pisemnej należy zgłosić do dnia 30.11.2022  w Punkcie Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego ul. 11 Listopada 33a w Jędrzejowie opatrując kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

 

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowy, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

 

Wniosku nie składa osoba oraz nikt wchodzący w skład jej gospodarstwa domowego, która dokonała zakupu paliwa stałego na sezon grzewczy po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę, w ilości maksymalnej jaka wynika z przepisów o zakupie preferencyjnym.

 

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu:

 

41 386 10 10 wew. 147.

 

 

Burmistrz Miasta Jędrzejowa

mgr Marcin Piszczek

 

wstecz