Szukaj:
Ilość odwiedzin na stronie: 5063961
2017-03-13

Świetny start Karoliny Fiutek

Kolejny bardzo dobry występ na dużej imprezie zanotowała utalentowana biegaczka UMKS NADIR – Karolina Fiutek. Na rozgrywanych w Jeleniej Górze Przełajowych Mistrzostwach Polski w biegu na dystansie 3 km Karolina zajęła 8 miejsce w kategorii U18. Czas naszej zawodniczki to 11:19 a do zwyciężczyni straciła 43 s. Potwierdziła tym samym przynależność do czołówki zawodniczek Polski w tej kategorii wiekowej, gdyż nie tak dawno w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu również zajęła 8 miejsce na dystansie 2 km. Trener Bartłomiej Bartosz twierdzi, że nie jest to jej „ostatnie słowo” w tym sezonie, gdyż głównym celem będą starty letnie i zawodniczka jest w innym cyklu treningowym. W Jeleniej Górze startowała także inna nasza zawodniczka Joanna Wendt, która na dystansie 2km zajęła 63 miejsce. Start w kategorii U18 zaliczany był równolegle do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych. Dzięki punktom Karoliny UMKS NADIR w klasyfikacji klubowej zajął 32 miejsce na 80 sklasyfikowanych klubów. Gdyby w zawodach startowały inne nasze zawodniczki z tej kategorii wiekowej z dużym prawdopodobieństwem można by obstawiać miejsce w „pierwszej dwudziestce”. Za tydzień wszystkie siły na Mistrzostwa Makroregionu i Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych w Końskich.